آموزش و مشاوره درپیاده سازی ERP


گردآورنده : دکتر مجید موسوی
saman.ms6757@gmail.com اگر می خواهید موفقیتی داشته باشید، یادگیری درب ورودی آن است.

تخصص ها:

  • مشاوره کسب و کارهای سازمانی
  • مشاوره کسب و کارهای نوپا و استارت آپ
  • مشاوره پروژه های مدیریت دانش (KM)
  • مشاوره سیستم های یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)
  • مشاوره پروژه های باز مهندسی فرآیند کسب و کار (BPM)
  • مشاوره سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)
  • مشاوره پیاده سازی سیستم های روابط عمومی
  • مشاوره خدمات دیجیتال مارکتینگ و برندینگ
  • مشاوره خدمات فروش و بازاریابی
  • مشاوره برگزاری همایش، سمینار و کنفرانس های ملی

برچسب ها:

آموزش و مشاوره درپیاده سازی ERP

کارکرد اصلي مشاوره ERP کمک به سازمانها در گذار به نرم‌افزار ERP است. مشاوران ميتوانند به چرخه عمر کامل يک پروژه ERP کمک کند، از تطابق احتياجات کسب و کار با نرم‌افزار تا مديريت تغيير درون يک سازمان به‌عنوان يک نتيجه از اين نرم‌افزار.

مديريت تغيير ميتواند تنها به اهميت پيکربندي و آزمون باشد. پس از استقرار سامانه، مشاوران ERP ميتوانند سامانه را با تنظيم اجزاي فني و رويه‌هاي کسب و کار نظارت و بهينه‌سازي کنند.

 

در این پست بخوانید: نقش مدیریت تغییر در پیاده سازی موفق ERP

 

 درحاليکه مشاوران ERP ميتوانند گران‌قيمت باشند، درصورت استفاده مناسب، باوجود پياده‌سازي يک سامانه بدون دردسرتر، ميتوانند در زمان و پول صرفه‌جويي بوجود آورند. يکي از مزاياي کليدي "انتقال دانش" از مشاوران به کارکنان شما است که اگر به‌درستي انجام شود، شما را قادر خواهد کرد تا اعتماد به نفس کافي بدست آوريد و از دست مشاوران زودتر خلاص شويد.

وقتي به‌دنبال مشاوران يک ERP ميگرديد تجربه دغدغه اصلي است. تجربه کار با مشتريان در صنعت خاص شما يک امتياز بسيار زياد است. هم به تجربه شرکت و هم کارکنانش نگاه کنيد.

 آموزش ERP، چه به‌صورت تک به تک و چه در محيط کلاس درس، ميتواند با اين آغاز شود که فرايندهاي کسب و کار چگونه با پياده‌سازي اين فن‌آوري نرم‌افزاري تغيير ميکند. آموزش چگونگي کار با ماژولهاي خاص نرم‌افزاري براي اولين بار براي گروه پروژه و سپس بعد از آن براي کاربران نرم‌افزار ERP انجام ميشود.

 کارکنان بايد درک کنند چرا سامانه‌هاي موجود سازمانشان به اين فرايند ERP تبديل شده است. کارکنان آموزش‌نديده ميتوانند تاثير بدي بر اين سامانه بگذارند چون افراد بيشتري به نسبت قبل از اطلاعات يکسان استفاده ميکنند و ثبتهاي نادرست همه بخشها را تحت تاثير قرار ميدهد.

آموزش ERP براي کمک به کارکنان در درک سامانه نرم‌افزاري برنامه‌ريزي منابع سازماني و پيامدهاي آن براي کسب و کار و عمليات آغاز ميشود. اين امر شامل آموزش کارکنان به‌صورت رسمي جهت بکارگيري و استفاده از اين فن‌آوري و يک فرايند گسترده انتقال دانش ميشود. آموزش ERP ميتواند ترکيبي از جلسات آموزشي در داخل خانه و در محل و برخي دوره‌هاي بيروني تحت‌حمايت فروشنده باشد.

 کارکنان بايد با دانشي درباره تواناييها و محدوديت‌ها، هزينه نگهداري و راهبردهاي مديريت داده‌هاي سامانه جديد تجهيز شوند. کارکنان بايد آموزش ERP متناسب با نقشهايشان در يک سازمان داشته باشند. براي نمونه: يک مدير بايد تجربه گروهي خود از سامانه‌هاي ERP را با هم‌گروهانش در ميان بگذارد. آموزش مديران بايد صحبت درباره تاثير احتمالي سامانه جديد باشد.   نرم‌افزار ERP شيوه‌هاي خاصي براي فعال‌سازي فرايندهاي کسب و کار دارد پس نياز به آموزش وجود دارد.


پسندیدم


سوالات و نظرات کاربران
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

بتول بنجاری        مطالب عالی و کاربردی،ممنون از شما🙏
پاسخ گردآورنده سپاس از وقتی که گذاشتید
مهناز بیرامی        مرسی از مطالب جدیدی ک در اختیارمون می گذارید 🙏
پاسخ گردآورنده خوشحالیم که براتون مفید بود