نقش ERP در امور سطح کارخانه چیست؟


گردآورنده : دکتر مجید موسوی
saman.ms6757@gmail.com اگر می خواهید موفقیتی داشته باشید، یادگیری درب ورودی آن است.

تخصص ها:

  • مشاوره کسب و کارهای سازمانی
  • مشاوره کسب و کارهای نوپا و استارت آپ
  • مشاوره پروژه های مدیریت دانش (KM)
  • مشاوره سیستم های یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)
  • مشاوره پروژه های باز مهندسی فرآیند کسب و کار (BPM)
  • مشاوره سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)
  • مشاوره پیاده سازی سیستم های روابط عمومی
  • مشاوره خدمات دیجیتال مارکتینگ و برندینگ
  • مشاوره خدمات فروش و بازاریابی
  • مشاوره برگزاری همایش، سمینار و کنفرانس های ملی

برچسب ها:

نقش ERP در امور سطح کارخانه چیست؟

نرم افزار ERP چیست؟

اصطلاح ERP مخفف عبارت Enterprise Resource Planning و به معنی «برنامه ریزی منابع سازمانی» می باشد. ERP یک راهکار نرم افزاری تحت وب است برای تعریف فعالیت های واحدهای مختلف سازمان که بین تمام بخش های منابع انسانی، مالی، حسابداری، بازاریابی، تولید، اجرا و ... ارتباطی یکپارچه برقرار می کند،

نقش ERP در امور سطح کارخانه چیست؟

کارمندان سطح کارخانه کلیدی ترین افراد سازمان شما محسوب می شوند. حال چه جوشکار، نقاش، لحیم کار و غیره همه‌ی آن ها می خواهند که به بهترین نحو ممکن کارشان را انجام دهند. ERP به کارمندان شما کمک می کند تا محصولات با کیفیت را سر موقع آماده نمایند. در ادامه‌ی این مقاله، به تاثیراتی که ERP می تواند بر امور کارخانه داشته باشد، اشاره خواهیم داشت.

 صرفه جویی در زمان

هنگامی که بحث مدیریت مطالبات مشتری به میان می آید، ERP نقش طلایی صرفه جویی در زمان را ایفا خواهد نمود. با استفاده از ERP، کارمندان شما از زمان دقیق آغاز فرآیندها آگاه می شوند؛ بنابر این پس از پایان یک عملیات، ERP به کارمند شما اولویت آغاز کارهای بعدی را نشان می دهد.

افزایش سرعت عملیات امور

از دیگر مزایای ERP، نشان دادن تصاویر، نقشه ها و نمودارهای مورد نیاز در هر ایستگاه کاری است. کارمندان سطح کارخانه می توانند به راحتی و با استفاده از این مزیت، متوجه عملیات مورد نظر مهندسان شوند. حال تصور کنید که قرار بود این کار به صورت دستی صورت بگیرد! زمان بسیاری طول می کشید تا کپی نقشه و نمودار مورد نظر از پرینتری که در یک طرف دیگر کارخانه قرار دارد به دست شما برسد! تازه شاید این کپی ها نیز مدارک مورد نظر شما نباشند! اینجا است که دیگر اوضاع کارخانه به هم می ریزد.

کاهش حجم کار

زمانی که امور به صورت نامنظم اولویت بندی شده باشند، تمام کارها روی هم انباشته می شوند و عملیات ها اشتباها بیش از توان ممکن کارخانه برنامه ریزی می شوند. همین زیاد بودن حجم کارها بی نظمی را در سراسر سازمان به دنبال خواهد داشت. اما با استفاده از ERP، هر کاری زمان اختصاصی خود را خواهد داشت که در غیر این صورت و برای رفع مشکل هشداری به واحد مهندسی تولید و نگه داری ارسال می شود و به این ترتیب با برطرف نمودن یک مشکل از بروز مشکل بزرگتر جلوگیری می شود. علاوه بر این می توان تا زمان رفع مشکل، سایر کارها را به واحدهای دیگر محول نمود.

فراهم نمودن رابط کاربری مناسب

معمولا در ایستگاه های کاری موجود در کارخانه ها، فضای کافی برای تعبیه کردن کیبورد و موس وجود ندارد؛ پس باید برای پیشبرد امور، صفحات لمسی را برای کارمندان فراهم آورد یا اگر محیط کار از نوعی است که پوشیدن دستکش برای کارمندان یک نیاز محسوب می شود، باید برای آن ها یک رابط کاربر صوتی فراهم آورد.پرسنل صحن کارخانه ممکن است میز کار مناسبی در اختیار نداشته باشند اما کاری که آن ها انجام می دهند برای موفقیت شرکت ضروری است. با استفاده از ERP آن ها را در کارشان یاری نمایید. مطمئن شوید که ERPسرعت کاری آن ها را تا حد ممکن بالا می برد.اطمینان حاصل کنید که افراد سطح کارخانه اطلاعات کافی در زمینه ERP دارند و بر اساس برنامه زمانی درستی فعالیت های شان را انجام می دهند. برای مثال زمانی که افراد قسمت فروش بی صبرانه منتظر سفارش مشتری هستند، می توانید با استفاده از ERP آن ها را از وضعیت سفارش با خبر سازید.


پسندیدم


سوالات و نظرات کاربران
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

بتول بنجاری        عالی بود👌
پاسخ گردآورنده سپاس از وقتی که گذاشتید
امیر        خیلی عالی
پاسخ گردآورنده 🙏