موشن گرافیک چیست و چرا باید از آن ها استفاده کنیم؟


گردآورنده : دکتر مجید موسوی
saman.ms6757@gmail.com اگر می خواهید موفقیتی داشته باشید، یادگیری درب ورودی آن است.

تخصص ها:

 • مشاوره کسب و کارهای سازمانی
 • مشاوره کسب و کارهای نوپا و استارت آپ
 • مشاوره پروژه های مدیریت دانش (KM)
 • مشاوره سیستم های یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)
 • مشاوره پروژه های باز مهندسی فرآیند کسب و کار (BPM)
 • مشاوره سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)
 • مشاوره پیاده سازی سیستم های روابط عمومی
 • مشاوره خدمات دیجیتال مارکتینگ و برندینگ
 • مشاوره خدمات فروش و بازاریابی
 • مشاوره برگزاری همایش، سمینار و کنفرانس های ملی

برچسب ها:

موشن گرافیک چیست و چرا باید از آن ها استفاده کنیم؟

موشن گرافیک چیست ؟

 موشن گرافیک بسیار به انیمیشن شبیه است با این تفاوت که انیمیشن داستانی است و به شخصیت های داستان می پردازد اما موشن گرافیک بیشتر به جنبه های سمبولیک تمرکز دارد و کاربرد آن در برند سازی و تبلیغات است و از اینمیشن در سینما و سرگمی استفاده می شود.

موشن گرافی در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین رشته‌های هنر دیجیتال می‌باشد؛ علم استانداردی است که بصورت حرفه‌ای در بر گیرنده نرم‌افزارهای مهم است.

اگر ساده بیان کنیم، در گرافیک متحرک ابتدا باید یک طرح گرافیکی کامل در نرم افزارهای طراحی مانند Illustrator یا Photoshop در لایه های مجزا طراحی کرد و سپس از آنها در نرم افزارهایی چون After Effects یا Apple Motion استفاده کنیم تا بتوانیم آنها را در TimeLine خروجی نهائی انیمیشن رندر بگیریم.

انواع موشن گرافیک ها

ویدئورئال

ویدئوهایی هستند که در آن از فضاهای واقعی فیلم‌برداری می‌شود و اطلاعاتی را گزارش می‌دهد. در ویدئو رئال‌ها از طرح‌های گرافیکی استفاده خاصی نمی‌شود و محوریت اصلی و بار انتقال پیام بر دوش فیلم‌برداری، صدابرداری، صداگذاری و تدوین است.

ویدیو موشن

این دسته از موشن ها، تلفیقی از فیلم‌برداری و گرافیک هستند که عمدتاً این گرافیک ها علاوه بر افزایش جذابیت برای نمایش اطلاعاتی به کار می‌روند که با فیلم‌برداری قابل‌ارائه نیستند.

استاپ موشن

استاپ موشن تکنیکی است که برای ساخت آن از اشیای واقعی عکاسی می‌شود. در این شیوه، اشیا به‌صورت کم و جزئی حرکت داده می‌شوند و از هر حرکت عکاسی می‌شود. سپس تمامی عکس‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص، پشت سر هم قرار داده می‌شود تا حس حرکت را القا کند.

موشن‌ گرافیک

موشن‌ گرافیک از دو واژه «موشن» و «گرافیک» ساخته شده و به معنای ساده، گرافیکی است که دارای حرکت است و برای انتقال پیام از قابلیت‌های هر دو استفاده می‌شود. عموماً در آن‌ها از تصاویر واقعی استفاده نمی‌شود و برای طراحی گرافیک آن از نرم‌افزارهای طراحی گرافیک همچون فتوشاپ و ایلاستریتور بهره می‌گیرند.

ارائه محتوا به‌صورت موشن‌ گرافیک، به دلیل وجود حرکت و صدا، جذابیت بیشتری را برای مخاطب به همراه دارد.

اینفو موشن

اینفو موشن ها ویدیوهایی هستند که در آن‌ها از تکنیک اینفوگرافیک برای انتقال محتوا استفاده می‌کنند. در واقع گرافیک و حرکت به گونه‌ای استفاده می‌شود که بتوان از تکنیک‌های اصلی اینفوگرافیک برای نمایش محتوا استفاده کرد.

چرا از موشن گرافیک استفاده کنیم؟

 1. سوال مهم این است که چرا موشن گرافیک باید مناسب برای تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات مختلف باشد؟ پاسخ این است که طبق بررسی های مختلف یکی از مهمترین موارد در بازاریابی سه مورد “عکس" ، “نوشته" و “صوت" است. تصاویر 60,000 بار سریعتر از متن مورد تحلیل قرار گرفته می شود .
 2. 90% اطلاعاتی که به مغز می رسد بصری است پس مردم مطالب بصری را بسیار ساده تر حفظ می کنند. حال اگر تصویر متحرک باشد ویدیو می شود در نتیجه مردم محتوای ویدیویی را بسیار ساده تر درک می کنند.
 3. یک دقیقه از ویدیو ارزش 1.8 میلیون کلمه را دارد! حال ثابت شد ویدیو تاثیر بالایی دارد حال می پردازیم به نوع ویدیو.
 4. موشن گرافیک یکی از بهترین قالب های ویدیویی است و طراحی ساده برای درک بهتر دارد و انعطاف پذیری بالایی دارد بنابراین روش موثر بازاریابی سال های اخیر است.

کاربرد های موشن گرافیک:

 1. در معرفی کسب و کار جدید کاربرد فراوانی دارد شرکت ها و موسسه ها این نوع تبلیغ را انتخاب اول خود می دانند زیرا محتوا ، محصول و خدمات خود به ساده ترین روش به مخاطبان خود ارجاع می دهند و باعث می شود مخاطبان با کسب و کارشان اشنا شوند و یک تبلیغات با بازدهی بالا داشته باشند.
 2. کاربرد های دیگر موشن گرافیک در سایت های مختلف برای تعامل با کاربران است که بسیار تاثیر گذار خواهدبود.
 3. همچنین در آموزش ها کاربرد فراوانی دارد.موشن گرافیک می تواند یک محتوا را به خوبی به کاربر اطلاع دهد.
 4. از دیگر کاربرد ها معرفی اپلیکیشن است که می تواند به خوبی محتوا و کارایی اپلیکیشن را به مخاطب بیان کند.
 5. همچنین می تواند در معرفی یک محصول جدید یا یک کالای جدید زمینه ی تبلیغات مناسبی باشد .

🔻موشن گرافیک های حرفه ای و مناسب با کسب و کار خودتان را از ما بخواهید.

🔻از ابتدا تا انتها در کنارتان هستیم.

 


پسندیدم


سوالات و نظرات کاربران
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مهناز بیرامی        عالی بود ، موفق باشید
پاسخ گردآورنده سپاس از لطفتون